Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poradnik » Od zagubienia do równowagi. Jak żyć zdrowo w pędzącym świecie
Od zagubienia do równowagi. Jak żyć zdrowo w pędzącym świecie - Bogusław Sztorc

Od zagubienia do równowagi. Jak żyć zdrowo w pędzącym świecie

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-7859-309-6
Język: Polski
Data wydania: marca 2014
Liczba stron: 146
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 10,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Bogusław Sztorc w formacie PDF


Poradnik ten nie jest pracą o charakterze naukowym. Jest pewnym spojrzeniem  i pomysłem na poprawę zdrowia psychofizycznego  zabieganego, a czasem nawet zagubionego w dzisiejszym świecie człowieka.
Niniejsza książka jest propozycją prostych ćwiczeń, metod i technik pozwalających utrzymać dobre zdrowie oraz poprawić to, co wymaga korekty. Podczas lektury poznamy narzędzia i sposoby poprawy naszego samopoczucia.
Poradnik  jest efektem wieloletnich zainteresowań autora, doświadczeń życiowych i osobistych przemyśleń, podsumowaniem licznych spotkań i rozmów z ludźmi chorymi i borykającymi się z różnymi dolegliwościami oraz boleśnie doświadczonymi przez los. Jest także podsumowaniem  i pointą przeczytanych książek oraz obejrzanych filmów na temat naturalnych sposobów pokonywania problemów zdrowotnych i możliwości powrotu do równowagi.
Książka zawiera pewną ilość materiału teoretycznego, który naświetla od strony określonych autorytetów pewien stan wiedzy w danym temacie. Osoby, które nie lubią zbyt dużej dawki teorii, mogą przejrzeć wstępne treści lub w ogóle je pominąć i przejść do praktycznych porad tej publikacji.
Książka ta nie jest receptą, którą każdy Czytelnik powinien zrealizować „w całości”, ale interpretacją i podpowiedzią, w jaki sposób zabiegany człowiek może sukcesywnie, a czasami szybko i w prosty sposób łagodzić i pokonywać różnorodne problemy zdrowotne, wynikające z tempa życia, stresu i presji współczesnego, wymagającego świata.
Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, dlatego też Czytelnik sam powinien zadecydować, co z zawartych propozycji może i chce wybrać dla siebie.
Jakby na to nie patrzeć,  wszystkich zachęcam do zapoznania się z tą książką.
Żyjemy w biegu. Intensywnie i szybko. Coraz szybciej. Pragniemy żyć dostatnio i wygodnie. Kupujemy kolejny samochód, budujemy dom, zwiedzamy świat. Dbamy - nawet bardzo - o mieszkania, ogrody, różne rzeczy materialne i niematerialne. A o siebie ? Niekoniecznie, nie zawsze, nieregularnie i za mało... Dlaczego tak podchodzimy do siebie?
Czy  słuchamy głosu własnego organizmu, sygnałów, które każdego dnia wysyła? Bóle głowy, kłopoty z koncentracją, nadmierne zmęczenie, apatia, skłonność do częstych przeziębień lub inne dolegliwości towarzyszą nam już od wczesnych lat.
Być może nawet nie zauważyliśmy, kiedy zachwiana została równowaga między pracą, aktywnością a odpoczynkiem, relaksem, okresami regeneracji.
Czasami wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalni, że w naszym organizmie wszystko naprawi się samo, automatycznie. Aby nadążyć za innymi,  musimy żyć coraz szybciej. Stale gdzieś pędzimy.
Czy jednak nie pędzimy zbyt szybko? A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie bardziej?Spis treści

Wprowadzenie
CZĘŚĆ 1
Człowiek holistyczny
Zmysły człowieka
Pobudzanie zmysłów
Wzrok
Słuch
Smak
Węch
Dotyk
Hierarchia potrzeb
System afektywny
CZĘŚĆ 2
Porady i ćwiczenia praktyczne
Panowanie nad emocjami
Relaksacja i regeneracja organizmu
Trening autogenny Schultza
Trening Jacobsona
Relaksacja 1
Relaksacja 2
Relaksacja 3
Techniki autosugestii
Afirmacje
Sport – ruch to życie
Gimnastyka
Zestaw ćwiczeń 5-15 minut
Ćwiczenia fitcombat
Bieganie, marszobieg
Jazda na rowerze
Pływanie
Automasaż
Naturalne rytmy człowieka
Aktywność a wypoczynek
Odżywianie
Matematyka w odżywianiu
Składniki odżywcze
Źródła składników pokarmowych
Odżywianie między wschodem a zachodem – Ajurweda
Podstawowe zasady dobrej diety
Oczyszczanie organizmu – somatyczne
Oczyszczanie poszczególnych narządów
Wątroba
Jelita
Nerki
Płuca
Skóra
Oczyszczanie organizmu – mentalne
Postępowanie prozdrowotne
Desiderata z Baltimore
Ostrzeżenie !
Bibliografia