Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje?
Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje? - Borwin Bandelow, Maurycy Merunowicz

Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje?

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
ISBN: 978-83-7705-533-5
Język: Polski
Data wydania: 14 kwietnia 2014
Liczba stron: 339
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 34,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Borwin Bandelow, Maurycy Merunowicz w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Dziewczyna uprowadzona przez pozbawionego skrupułów psychopatę nabiera do niego pozytywnych uczuć. Sprytny aferzysta wyprowadza w pole lekarzy, sędziów i policjantów. Wielokrotny gwałciciel otrzymuje listy od kobiet pragnących nawiązać z nim kontakt. Członkowie sekty dobrowolnie idą na śmierć za charyzmatycznym przywódcą…

Borwin Bandelow – wybitny psycholog i znawca ludzkiej duszy – bada osobliwą fascynację złem. Opisuje konkretne przypadki, m.in. seryjnego mordercę Jacka Unterwegera, terrorystę Adreasa Baadera, kanibala Jeffreya Dahmera, kobietę, której historia dała początek określeniu „syndrom sztokholmski”. Opowiada o sprawcach, ofiarach i świadkach. Analizuje procesy zachodzące w mózgach ludzi, którzy uprowadzają, torturują, gwałcą, zmieniają osobowość, manipulują.

Jak rodzi się zło i czy można mu zapobiec? Dlaczego ludzie stają się seryjnymi mordercami? Co sprawia, że ofiary dają się zastraszać chorym psychicznie przestępcom? Czym wytłumaczyć współczucie, jakie ofiary nierzadko okazują swoim oprawcom?

Borwin Bandelow należy do czołowych badaczy zjawiska strachu. Opublikował na ten temat wiele książek i artykułów specjalistycznych.
W celu zbadania tajemnicy zła analizował relacje pokrzywdzonych z całego świata, rozmawiał z ofiarami uprowadzeń i innych przestępstw, mordercami i oszustami, a także ze świadkami wydarzeń. W książce próbuje odpowiedzieć na pytanie,dlaczego pozwalamy się uwodzić sympatycznemu obliczu szatana.

Spis treści

Wstęp

 

1. Sympatyczne oblicze szatana

2. Niewolnicy seksualni

3. Fałszywi prorocy

4. Dusza terrorysty

5. Apokaliptyczni narcyzi

6. Wielkoduszni pomocnicy

7. Pseudologia phantastica

 

Przypisy

Podziękowania