Strona główna » Księgarnia » eBooki » Języki obce » Angielski » Angielskie okresy warunkowe nowatorską i oryginalną metodą
Angielskie okresy warunkowe nowatorską i oryginalną metodą - Radosław Więckowski

Angielskie okresy warunkowe nowatorską i oryginalną metodą

Wydawnictwo: DIF
ISBN: 978-83-925962-9-5
Język: Polski
Data wydania: 1 luty 2014
Liczba stron: 64
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 15,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Radosław Więckowski w formacie PDF


Niniejsza publikacja jest oryginalną próbą systematyzacji angielskich okresów warunkowych na zasadzie ciągłych zestawień i porównań zarówno w obrębie języka angielskiego jak i języka polskiego.
Typowy podział okresów warunkowych na trzy kategorie - 1, 2 oraz 3 okres warunkowy - nie oddaje w pełni całego spektrum ich możliwych kombinacji we współczesnej angielszczyźnie. Choć podział ten jest pomocnym uproszczeniem dla osób uczących się języka angielskiego, uproszczenie to może wyrobić wśród uczących się mylne przeświadczenie, że owe trzy okresy warunkowe to najczęściej spotykane kombinacje. Niniejsza książka zawiera obszerny wykaz okresów warunkowych oraz ich wariantowych tłumaczeń na język polski, z którymi Polacy mają największe problemy.

• Uwydatnienie najdrobniejszych różnic między językiem polskim i angielskim, np.:

1.If he watches many films, he will know many actors.

Jeśli/skoro ogląda dużo filmów, pewnie zna wielu aktorów.

2.If he watches many films, he will know many actors. (1 okres warunkowy)

Jeśli obejrzy dużo filmów, pozna wielu aktorów.

Proste przykłady czynią z tego ebooka niezwykle atrakcyjną propozycję dla osób zgłębiających tajniki współczesnej angielszczyzny. Jest to najpełniejszy na rynku wydawniczym opis angielskich okresów warunkowych.