Strona główna » Księgarnia » eBooki » Klasyka » Niesamowite opowieści z Chin
Niesamowite opowieści z Chin - Ryūnosuke Akutagawa, Krzysztof Szpilman

Niesamowite opowieści z Chin

Wydawnictwo: Siedmioróg
ISBN: 978-83-7791-280-5
Język: Polski
Data wydania: marca 2014
Liczba stron: 144
Rozmiar pliku: 10,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 32,50 zł
Nasza cena: 26,50 zł
Wybrany format: Ebook  - Ryūnosuke Akutagawa, Krzysztof Szpilman w formacie EPUB


Opowiadania osadzone w scenerii dawnych Chin, napisane przez znakomitych japońskich autorów, Ryūnosuke Akutagawę i Atsushiego Nakajimę, przedstawiają zadziwiającą swoim bogactwem i mądrością kulturę i filozofię Dalekiego Wschodu. Miłośnicy kina mogli zapoznać się z twórczością Akutagawy za pośrednictwem filmu Akiry Kurosawy Rashōmon, który powstał na podstawie dwóch opowiadań japońskiego pisarza.

Lektura Niesamowitych opowieści z Chin może przebiegać na wielu poziomach. Czytelnik spotka tu bohaterów, takich jak: demony i tygrysy, łucznicy, poeci czy czarnoksiężnicy, którzy przeniosą go w odległe strony wschodniej Azji, pełne piękna i tajemniczości. Już sama egzotyka i odmienność świata przedstawionego mogłyby stanowić dla czytelnika wystarczającą atrakcję, lecz zawartość opowiadań nie ogranicza się jedynie do tych zalet. Czytelnik znajdzie w Niesamowitych opowieściach mądrości życiowe, które nie przestały być aktualne – mimo że trwają w świadomości ludzkiej od tysięcy lat – bo mają wymiar uniwersalny, przystają do systemów wartości na całym świecie i są prawdziwe nie tylko w kulturze chińskiej, lecz także w innych kulturach, między innymi w kulturze europejskiej.

Zbiór ukazuje się po polsku w tłumaczeniu Krzysztofa Szpilmana, profesora nowożytnej historii Japonii na Uniwersytecie Kyushu Sangyo w Fukuoce, autora wielu prac naukowych na temat historii Japonii, publikowanych w języku japońskim i angielskim.