Saga rodu Porsche - Małgorzata Huber, Thomas Ammann

Saga rodu Porsche

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7508-986-8
Język: Polski
Data wydania: 18 marca 2014
Liczba stron: 440
Rozmiar pliku: 5,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 35,50 zł
Wybrany format: Ebook  - Małgorzata Huber, Thomas Ammann w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Długoletni redaktor naczelny magazynu „Der Spiegel” i autor bestsellerów, Stefan Aust, oraz dziennikarz i ekspert Porsche, Thomas Ammann, zgłębiają mit marki Porsche.

Fascynująca historia samochodowego klanu, a jednocześnie reprezentatywny wycinek historii gospodarki. Porsche od lat fascynuje wielbicieli samochodów w Niemczech i na całym świecie. Lecz co kryje się pod blaszaną karoserią o niepowtarzalnych kształtach? Porsche jest najzyskowniejszą firmą motoryzacyjną świata, od trzech pokoleń nierozerwalnie związaną z dziejami pewnej rodziny. Gdy za pomocą zgromadzonego miliardowego majątku podjęto próbę przejęcia koncernu Volkswagena, między dwoma gałęziami rodu – rodzinami Porsche i Piëch, doszło do walki o władzę.

Niniejsza książka zgłębia fenomen marki Porsche. Opisuje nieprzerwaną fascynację, jaką technologia i design wywierają na milionach ludzi. Opowiada o bogatej we wzloty i upadki dziejach firmy Porsche, które są odzwierciedleniem współczesnej historii Niemiec – od współpracy z Hitlerem po skandale obyczajowe i malwersacje.