Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Taniec z ogniem na beczce prochu - Krzysztof Dmowski

Taniec z ogniem na beczce prochu

Wydawnictwo: Goneta
ISBN: 978-83-63783-38-9
Język: Polski
Data wydania: 24 luty 2014
Liczba stron: 266
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
14,90 zł
Nasza cena:
14,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Książka niniejsza to wspaniała morska przygoda z realistycznymi i rzetelnymi opisami żaglowców i innych jednostek pływających. Są tu bitwy morskie, porwania, abordaże, miłość i przyjaźń. Wszystko to ma miejsce gdzieś na końcu świata, w miejscu nieznanym i osnutym niewidoczną dla oczu zwykłego śmiertelnika mgłą, w środku której tkwi niezwykła wyspa Eden. Niezwykła, bo wyprzedzająca cały świat w zakresie posiadanej technologii, prowadzenia polityki wewnętrznej czy gospodarki. Czyżby to był ten Eden, do którego tak wielu chciało się dostać?

Niniejsze opowiadanie jest pierwszym z całej serii o tajemniczej wyspie, stworzonej przez zakapturzonych ludzi w habitach, zrzeszonych w organizacji o nazwie Syndykat Skrybów. Trzeba się domyślić, kto stoi za tym stowarzyszeniem, które posiada niezwykle rozległe możliwości w świecie, by egzekwować swoje prawa bez względu na wiarę, sięgając swoimi mackami, jak włoska mafia. Inteligentni, oczytani, posiadający wiedzę, do której nie mają dostępu pozostali ludzie, sięgając do zasobów zebranych przez swoich poprzedników. Głównym przeciwnikiem Syndykatu Skrybów jest Tajemnicza Wyspa, na którą są zsyłani niepokorni. Czy z niczym nie kojarzy się Polakowi takie traktowanie podwładnych, dokąd trafiali niepokorni? Walka tych dwóch ugrupowań odzwierciedla politykę stosowaną od średniowiecza przez pewne dwa europejskie państwa. Autor wplótł do swojej fantastycznej historii trochę z prawdziwej historii Polski. Na morzu dochodzi ciągle do spięć między statkami Syndykatu i Wyspy, a prezydent Edenu jest niezwykle pożądanym człowiekiem, którego wielu chce złapać, bo wyznaczono za niego wysoką nagrodę. A czemu? Bo jest prezydentem niezwykłego lądu posiadającego skarb, dającego siłę, mądrość, a może nawet nieśmiertelność?

„Taniec z ogniem na beczce prochu” opowiada historię pewnej wyprawy morskiej na jachcie o pięknej nazwie Mervilleux. Do tego dochodzi historia pirackiej napaści na inny jacht, z którego zostaje zabrana tylko jedna zakładniczka o imieniu Joanna. Drogi jej są mocno kręte, ale po wielu przygodach i ona trafia do Edenu. Ma do spełnienia pewne ważne zadanie i udaje się jej je zrealizować, a przy okazji znaleźć swoją miłość i jedynego wybranego partnera na całe życie.

 

Historia opowiedziana ze swadą i humorem. Świetna lektura na każdy czas dla każdego.

Spis treści

Od redakcji

O autorze

Rozdział pierwszy. Portolan.

Rozdział drugi. Bitwa

Rozdział trzeci. Wojenna narada.

Rozdział czwarty. Zakapturzeni.

Rozdział piąty. Himalaje

Rozdział szósty. Marynarze z Mervilleuxa.

Rozdział siódmy. Lucky, pościg, mapa i skarb.

Rozdział ósmy. Kluczyk do tajemnicy.

Rozdział dziewiąty. W potrzasku.

Rozdział dziesiąty. Skarb na całe życie? Czy męska słabość?

Rozdział jedenasty. Rozbitkowie.

Rozdział dwunasty. Twierdza zionąca zagadką.

Rozdział trzynasty. Pergaminowa mapa.

Rozdział czternasty. Wino i skutki jego Spożywania.

Rozdział piętnasty. Dziewczyna, którą wychował Eden.

Rozdział szesnasty. Wyspa Eden.

Rozdział siedemnasty. Na balu.

Rozdział osiemnasty. Przerwana uroczystość.

Rozdział dziewiętnasty. Podstępne podejście.

Rozdział dwudziesty. Kradzież Kryształu.

Zakończenie.

 

Od Autora.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »