Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Humanistyka » Konflikty i napięcia w świecie arabskim
Konflikty i napięcia w świecie arabskim -

Konflikty i napięcia w świecie arabskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
ISBN: 978-83-63778-96-5
Język: Polski
Data wydania: 2014
Liczba stron: 302
Rozmiar pliku: 786,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 31,00 zł
Nasza cena: 23,00 zł
Wybrany format: Ebook  -  w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Książka Szymona Niedzieli w uporządkowany sposób opisuje najważniejsze konflikty i napięcia w wybranych krajach arabskich: Algierii, Autonomii Palestyńskiej, Libanie, Iraku, Tunezji, Egipcie, Libii, Sudanie, Syrii i Somalii. Autor analizuje różnorodne, nie tylko polityczne, lecz także światopoglądowe i społeczne, przyczyny tych konfliktów.

Prof. dr hab. Hassan Ali Jamsheer

Dużą zaletą książki jest odważne przedstawienie przez autora własnych, często kontrowersyjnych i oryginalnych poglądów, które nierzadko stoją w kontradykcji do obiegowych i obowiązujących opinii i ocen, prezentowanych w czasopismach naukowych i środkach masowego przekazu.

Prof. dr hab. Marek J. Malinowski

Szymon Niedziela (ur. 1976), politolog, absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW i Szkoły Podchorążych Rezerwy w Toruniu; doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce; kieruje Działem Ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego; specjalizuje się w problematyce konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie oraz najnowszej historii Polski; jest autorem wielu publikacji na łamach czasopism naukowych.