Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu - Marcin Fabjański

Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
ISBN: 978-83-7705-578-6
Język: Polski
Data wydania: 17 marca 2014
Liczba stron: 214
Rozmiar pliku: 573 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
39,90 zł
Nasza cena:
29,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Życie cieszy. Wystarczy mu zaufać!

Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz.

Czy samo bycie może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Marcin Fabjański przekonuje, że tak. Trzeba tylko przestać zaklinać rzeczywistość za pomocą cudownych recept i zrezygnować z sukcesu za wszelką cenę, a zamiast tego starać się pojąć logikę oraz piękno procesu życiowego.

Jeśli walczysz z życiem – przegrasz. Jeśli jednak zdołasz się z nim zaprzyjaźnić – zrozumiesz, że nie może cię ono zawieść.

Nowa filozofia życia – do stosowania w pracy i w domu

Marcin Fabjański ponad dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie, gdzie medytował w klasztorach buddyjskich. Efektem jego zainteresowań filozofią Wschodu i Zachodu jest książka Zaufaj życiu – unikatowy podręcznik codziennej praktyki świadomego życia, inspirowany poglądami m.in. Buddy, Epikteta, Schopenhauera, a także współczesną neuropsychologią. Autor pokazuje tu, jak korzystać z czegoś, co nazywa inteligencją otwartego źródła, zamiast opierać się na ego – ograniczonym i podatnym na wypalenie. Książka jest też podstawą programów praktyki dostrojenia do procesu życia, o których więcej na www.selfoff.com.

Marcin Fabjański – absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, doktor filozofii, certyfikowany instruktor Mind-Body Bridging, nauczyciel medytacji w ruchu: Zhineng Qigong. Zdobywca m.in. nagrody Grand Press. W magazynie „Coaching” prowadzi autorską rubrykę Metafizyka dla neurotyka, w „Dużym Formacie” pisze regularnie felietony Architektura emocji. Autor m.in. Wędrówek filozoficznych (2003), Europowieści (2005) czy pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej Stoicyzm uliczny (2010).

Spis treści

Wstęp

 

1. Świat zastany

2. Panowanie nad wewnętrzną mową

3. Świadomość wewnętrznych opowieści

4. Odkodowanie percepcji

5. Architektura emocji

6. Detoksykacja z nieśmiertelności

7. Dostrojenie do procesu życia

 

Zaproszenie: projekt Selfoff

Przypisy

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »