Strona główna » Księgarnia » eBooki » Klasyka » W cieniu zakwitających dziewcząt
W cieniu zakwitających dziewcząt - Marcel Proust

W cieniu zakwitających dziewcząt

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
ISBN: 978-83-7779-180-6
Język: Polski
Data wydania: 4 luty 2014
Liczba stron: 509
Rozmiar pliku: 979,2 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 29,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Marcel Proust w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Nasze pragnienia krzyżują się i w zamęcie bytu rzadkie jest, aby szczęście pokrywało się ściśle z pragnieniem, które go wezwało.

Marcel Proust

W stronę zakwitających dziewcząt to drugi tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu, uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury.

Proust przepięknie odmalowuje życie francuskiego mieszczaństwa w czasach tzw. belle époque. Zwraca uwagę na każdy detal, niuans. Autor wnikliwie i mądrze ukazuje relacje międzyludzkie, tu też najważniejszy jest każdy detal, każdy niuans. Główny bohater wchodzi w wiek, gdy najważniejsze stają się dziewczęta….

W tej powieści jest mądrość i znajomość życia niezależna od epoki w jakiej się żyje. Czytając Prousta czerpiemy z bogactwa spostrzeżeń socjologicznych, filozoficznych i psychologicznych. Bogactwa, jakim obdarzać nas może tylko wielka literatura.

Gdy tylko dźwięk jakiś zasłyszany dawniej lub zapach kiedyś odczuwany przypominają się naszej pamięci i zaczynają istnieć zarazem w teraźniejszości i przyszłości, wówczas trwała i zwykle ukryta istota rzeczy natychmiast zostaje wyzwolona i nasze prawdziwe ja budzi się i ozywa w owej chwili.

Marcel Proust