Strona główna » Księgarnia » Odliczanie

Kategorie ebooków

Odliczanie - Anna Sznajder, Alan Weisman

Odliczanie

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7508-980-6
Język: Polski
Data wydania: 3 luty 2014
Liczba stron: 528
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 33,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Anna Sznajder, Alan Weisman w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Co cztery i pół dnia na Ziemi przybywa milion ludzi, a powierzchnia naszej planety nie może się przecież rozciągnąć. Ile osób jest jeszcze w stanie przyjąć, zanim „pęknie w szwach”? Jak silny powinien być jej ekosystem i które z gatunków roślin oraz zwierząt są niezbędne dla naszego przetrwania?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, Alan Weisman odwiedził ponad 20 krajów. Analizował ich kultury, religie i systemy polityczne, by przekonać się, co w ich wierzeniach, historii czy też bieżącej sytuacji może przekonać je, że czasami dla własnego dobra powinny ograniczyć wzrost swojej liczebności.

Efektem tej podróży jest przerażający, ale i pełen nadziei raport przedstawiający bodaj najszybszy, najbardziej akceptowany, a zarazem najpraktyczniejszy i najprzystępniejszy sposób przywrócenia równowagi pomiędzy naszą planetą i nami.

Fascynujący dokument traktujący o kwestiach, nad którymi jeszcze niedawno nikt nie chciał się zastanawiać. Dziś stają się tak palące, że nawet światowej sławy powieściopisarze tacy jak Dan Brown konstruują wokół nich mrożące krew w żyłach thrillery!