Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Komentarz. Wydanie 1 - Elżbieta Darmorost

Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0229-3
Język: Polski
Data wydania: luty 2014
Liczba stron: 61
Rozmiar pliku: 662,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
39,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

W publikacji omówiono szczegółowo zasady tworzenia i prowadzenia cmentarzy, ponownego otworzenia grobu, działań, jakie należy podjąć, i dokumentów, jakie należy złożyć w celu przeprowadzenia pochówku, przewozu i ekshumacji zwłok i szczątków, działania organów sprawujących nadzór nad przestrzeganiem przepisów zawartych w komentowanej ustawie.

Na szczególną uwagę czytelnika zasługuje ta część komentarza, która dotyka społecznie ważnej problematyki związanej z pochówkiem dziecka martwo urodzonego. Z dniem 14 października 2011 r. weszły w życie przepisy dotyczące tej kwestii. Ich celem jest umożliwienie godnego pochówku dzieci martwo urodzonych i uniknięcie trudnych decyzji czy dyskusji dotyczących wieku (czasu trwania ciąży) dziecka martwo urodzonego, które uprawniają do jego pochówku. Nowe obwiązujące regulacje w tym zakresie pozwalają na pochówek dziecka bez względu na czas trwania ciąży.

Książka ze względu na poruszaną problematykę adresowana jest niemal do każdego obywatela. Szczególną grupą adresatów są osoby wykonujące zawód medyczny, kadra zarządzająca i administracyjna podmiotów leczniczych, wystawiających karty zgonu, a także pracownicy urzędów gmin, osoby odpowiedzialne za administrowanie cmentarzami wyznaniowymi.

Elżbieta Darmorost – autorka publikacji naukowych z zakresu prawa karnego oraz szeroko rozumianego prawa administracyjnego; od 2000 r. zawodowo związana z komórkami prawno-legislacyjnymi administracji publicznej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień prawa karnego, prawa społecznego oraz prawa administracyjnego i prawa medycznego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »