Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym. Komentarz. Wydanie 1 - Monika Magdalena Dębska

Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0401-3
Język: Polski
Data wydania: luty 2014
Liczba stron: 141
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
49,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB

Krajowy Rejestr Sądowy to bardzo ważna instytucja obrotu cywilnoprawnego. Jest oficjalnym, prowadzonym przez sąd, urzędowym zbiorem danych o określonych podmiotach, które podlegają wpisowi do Rejestru na podstawie ustawy. Składa się z rejestru przedsiębiorców, rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz rejestru dłużników niewypłacalnych. Pełni on bardzo ważną rolę w życiu gospodarczym, zapewniając m.in. pewność i przejrzystość obrotu.

Komentarz do ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym omawia prawne uregulowania, przedstawiając zarówno teoretyczne założenia poszczególnych przepisów, jak i aspekty praktyczne ich stosowania. W omówieniu uwzględniono treść aktów wykonawczych, orzecznictwo oraz poglądy doktryny.

Pozycja jest adresowana przede wszystkim do sędziów, referendarzy, radców prawnych, adwokatów, aplikantów, a także do osób zainteresowanych funkcjonowaniem Rejestru. Okaże się ona pomocna także studentom pragnącym rozszerzyć wiedzę z zakresu prawa gospodarczego.

Monika Magdalena Dębska – prawnik; autorka m.in. publikacji: „Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Komentarz”, „Ustawa o partiach politycznych. Komentarz”. „Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Komentarz” oraz „Zasady techniki prawodawczej. Komentarz”.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »