Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Inne » Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych,...
Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych,... - Aleksandra Cempura

Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych,...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0424-2
Język: Polski
Data wydania: luty 2014
Liczba stron: 510
Rozmiar pliku: 885,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 119,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Aleksandra Cempura w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Aby prawidłowo przygotowywać pozwy, apelacje, akty oskarżenia, należy poznać przede wszystkim pewne ogólne schematy opracowywania takich pism, wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać wiadomości faktyczne, na których opiera się sporządzanie pisma.

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie publikacji, która jest w tym zakresie doskonałą pomocą – zawiera omówienie najważniejszych pism procesowych sporządzanych w toku postępowań oraz propozycję czynności, jakie należy podjąć w celu ich poprawnego i skutecznego wniesienia. Wzory pism przedstawiono w sposób praktyczny, z objaśnieniem i wskazaniem przykładów czynności podejmowanych w określonych sytuacjach procesowych. Dodatkowo uwzględniono orzecznictwo Sądu Najwyższego, które ukształtowało praktykę sądową. Tym, co odróżnia niniejszą publikację od innych pozycji dostępnych na rynku, jest kompleksowe omówienie zarówno poprawności wydawanego w sprawie orzeczenia, jak i całego toku postępowania.

Nowością w tym wydaniu jest zmieniona i znacznie poszerzona część gospodarcza. Uwzględniono w nim również zmiany legislacyjne, które weszły w życie w czasie, jaki upłynął od poprzedniego wydania.

Książka skierowana jest w szczególności do aplikantów, którzy podczas odbywania aplikacji powinni zdobyć podstawową wiedzę o technice sporządzania pism procesowych, aby później doskonalić się w tej materii. Opracowanie adresowane jest również do prawników praktyków, którzy mają szansę ulepszyć wypracowane już techniki lub zwrócić uwagę na te elementy, które dotychczas były pomijane.

Aleksandra Cempura – adwokat, autorka publikacji dla prawników praktyków oraz dla aplikantów. Prowadzi kancelarię adwokacką. Jest członkiem Komitetu Prawnego Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych oraz mediatorem Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Anna Kasolik – adwokat, autorka publikacji dla prawników praktyków oraz dla aplikantów. Prowadzi kancelarię adwokacką. Zajmuje się sprawami cywilnymi, gospodarczymi, prawem autorskim oraz prawem nieuczciwej konkurencji, a także prawem zamówień publicznych i prawem karnym. Ponadto specjalizuje się w pomocy prawnej z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu błędów w sztuce medycznej.