Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Administracyjne » Skarga i skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Kom...
Skarga i skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Kom... - Hanna Knysiak-Molczyk

Skarga i skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Kom...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0373-3
Język: Polski
Data wydania: stycznia 2014
Liczba stron: 393
Rozmiar pliku: 3,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 89,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Hanna Knysiak-Molczyk w formacie PDF Pozostałe formaty:


Publikacja Skarga i skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Komentarz. Orzecznictwo została przygotowana z myślą o praktykach prawa, w szczególności dla profesjonalnych pełnomocników adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych. Posłuży również aplikantom adwokackim i radcowskim, stanowiąc nieocenioną pomoc w przygotowaniu do egzaminów końcowych.

W książce zamieszczono komentarz do wybranych przepisów Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, mających istotne znaczenie na etapie sporządzania skargi do WSA oraz skargi kasacyjnej do NSA, oraz bogaty wybór aktualnego orzecznictwa sądów administracyjnych związanego z poruszanymi zagadnieniami, uwzględniający nie tylko dominującą linię orzeczniczą, lecz również orzeczenia od niej odbiegające. Uwzględnione zostały także te przepisy, które dotyczą wniosków dodatkowych, fakultatywnie zamieszczanych w tych pismach procesowych (np. o wstrzymanie wykonania aktu lub czynności, o przywrócenie terminu, o wyłączenie sędziego). Dodatkowo na oddzielnej wkładce w postaci suplementu zostały zamieszczone przykłady wzorów pism procesowych w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz zadań egzaminacyjnych z propozycjami ich rozwiązań. Wskazane przykłady nawiązują do zagadnień najczęściej występujących w zadaniach na egzaminach kończących aplikacje adwokacką i radcowską.

Dr hab. Hanna Knysiak-Molczykprofesor nadzwyczajny w Katedrze Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i cywilnego.