Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poradnik » Wynagrodzenia w praktyce
Wynagrodzenia w praktyce - Renata Kajewska

Wynagrodzenia w praktyce

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka
ISBN: 978-83-269-2779-9
Język: Polski
Data wydania: stycznia 2014
Liczba stron: 166
Rozmiar pliku: 460,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 60,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Renata Kajewska w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Korekta naliczeń na błędnie sporządzonej liście płac zawsze jest czasochłonna, a niekiedy może okazać się bardzo trudna lub wręcz niewykonalna z uwagi na konsekwencje składkowo-podatkowe danej pomyłki. Autorzy pokazują więc, jak można ustrzec się przed koniecznością dokonywania korekt, a jeśli te okażą się konieczne, Czytelnicy znajdą fachową pomoc z wieloma praktycznymi przykładami.

Ta książka to praktyczny przewodnik dla pracodawcy. Można dowiedzieć się z niej nie tylko, jak sporządzić listę płac i rozliczyć na niej pracę w godzinach nadliczbowych, nocnych czy wypłacić wynagrodzenie za czas urlopu. Czytelnik znajdzie tu także sposoby naliczania potrąceń, wypłacania odpraw i ekwiwalentów urlopowych czy rozliczania nieobecności pracowniczych.

Efekt końcowy listy płac dla pracownika to obliczenie jego wynagrodzenia do wypłaty za dany miesiąc. Zanim jednak pracodawca przeleje pensję na konto pracownika, dokonuje przynajmniej kilkunastu działań matematycznych, które muszą być zgodne z przepisami składkowymi i podatkowymi. I te działania pokazane są w sposób czytelny i przejrzysty.