Strona główna » Księgarnia » Audiobooki » Powieść » Z Ziemi na Księżyc. Zwykła podróż w 97 godzin i 20 minut
Z Ziemi na Księżyc. Zwykła podróż w 97 godzin i 20 minut - Juliusz Verne, Janusz Zadura, Andrzej Zydorczak

Z Ziemi na Księżyc. Zwykła podróż w 97 godzin i 20 minut

Wydawnictwo: Qes Agency
ISBN: 978-83-61593-69-0
Język: Polski
Data wydania: 27 grudnia 2013
Czas: 7 godz. 54 min.
Rozmiar pliku: 434,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 19,99 zł
Wybrany format: Audiobook  - Juliusz Verne, Janusz Zadura, Andrzej Zydorczak w formacie MP3


„Z Ziemi na Księżyc” (fr. De la Terre a la Lune, 1865) - to ekscytująca powieść Juliusza Verne'a, pioniera gatunku science fiction.

Powieść jest pierwszym w dziejach ludzkości opisem przygotowań do wyprawy kosmicznej zaprojektowanej z naukową precyzją, która ziściła się dopiero po przeszło stu latach. Po dziś dzień, mimo pewnych uchybień, budzi on podziw i zdziwienie. Verne wysłał swych bohaterów w kierunku Srebrnego Globu w wystrzelonym z ogromnej armaty pocisku. Parametry pojazdu oraz okoliczności lotu godne są uwagi. Bohaterowie Verne’a wystartowali z Florydy w grudniu 1864 roku. Również w grudniu, tyle że w roku 1968, z położonego na tejże Florydzie przylądka Canaveral wystrzelony został statek „Apollo 8”. Długość pojazdu zaprojektowanego przez Verne’a wynosiła 3,66 m – tak samo „Apolla 8”. Obie załogi – fikcyjna i rzeczywista – nie postawiły stopy na Srebrnym Globie, a jedynie go okrążyły.

Powieść Z Ziemi na Księżyc to pasjonująca fabuła, skrząca się humorem i przepełniona podziwem do wszystkiego, co nowoczesne, prężne i śmiałe,

O Juliuszu Vernie mówi się, że wymyślił XX wiek. Mamy nadzieję, że miłośnicy Juliusza Verne’a z przyjemnością sięgną po tę powieść, która nic nie straciła ze swej żywej i wciągającej fabuły oraz optymizmu i wiary w możliwości człowieka.