Strona główna » Księgarnia » Audiobooki » Powieść » Wokół księżyca
Wokół księżyca - Juliusz Verne, Janusz Zadura, Andrzej Zydorczak

Wokół księżyca

Wydawnictwo: Qes Agency
ISBN: 978-83-61593-71-3
Język: Polski
Data wydania: 27 grudnia 2013
Czas: 8 godz. 29 min.
Rozmiar pliku: 466,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 19,99 zł
Wybrany format: Audiobook  - Juliusz Verne, Janusz Zadura, Andrzej Zydorczak w formacie MP3


„Wokół Księżyca” (fr. Autour de la Lune, 1869) - to kolejna powieść z cyklu „Nadzwyczajnych Podróży” Juliusza Verne'a, stanowiąca kontynuację powieści „Z Ziemi na Księżyc”.

Mamy tu opis dalszych losów trzech niesamowitych śmiałków: prezesa Klubu Artylerzystów Impeya Barbicane’a, jego oponenta kapitana Nicholla i nieco zwariowanego Francuza Michela Ardana. Poprzednia część zakończyła się wystrzeleniem pocisku z ogromnej armaty i straszliwym zamieszaniu w warstwach ziemskiej atmosfery. Z tej powieści dowiemy się o zachowaniu trzech śmiałków przed samym startem, o locie pocisku w kierunku Księżyca i związanych z tym rozterkach głównych bohaterów, okrążaniu naszego satelity, prowadzonych obserwacjach jego widocznej i niewidocznej strony, a w końcu o powrocie na Ziemię.

Powieść Wokół Księżyca to pasjonująca fabuła, skrząca się humorem i przepełniona podziwem do wszystkiego, co nowoczesne, prężne i śmiałe.

O Juliuszu Vernie mówi się, że wymyślił XX wiek. Mamy nadzieję, że miłośnicy Juliusza Verne’a z przyjemnością sięgną po tę powieść, która nic nie straciła ze swej żywej i wciągającej fabuły oraz optymizmu i wiary w możliwości człowieka.