Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Komentarz do spraw z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzeku... - Marcin Uliasz

Komentarz do spraw z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzeku...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0463-1
Język: Polski
Data wydania: grudnia 2013
Liczba stron: 426
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
119,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB

Niniejsza książka to kolejna już publikacja w nowej serii „Komentarze z wokandy”, której niewątpliwym walorem jest komentowanie spraw, a nie przepisów.


W publikacji zostały skomentowane w sposób kompleksowy wybrane sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego, klauzulowego i egzekucyjnego, a także sprawy z powództw przeciwegzekucyjnych, które nie podlegają wprawdzie rozpoznaniu w postępowaniu egzekucyjnym, ale są z nim funkcjonalnie powiązane. Zostały one omówione według kolejności dokonywanych czynności, poczynając od pism inicjujących poszczególne sprawy, przez zagadnienia dotyczące uczestników postępowania, posiedzeń, składu sądu, kognicji organów procesowych w poszczególnych sprawach, kończąc na problematyce orzeczeń oraz ich skutków.


Autor wyjaśnia nie tylko poszczególne przepisy dotyczące komentowanej materii, ale – co istotne – przedstawia analizowane kwestie na przykładach, które pozwalają dostrzec rolę, zależności i specyfikę rozwiązań przyjętych w przepisach. Bogaty wybór orzecznictwa ułatwia zaś zrozumienie przedstawionych instytucji. Dopełnieniem całości są wzory pism i wniosków.


Publikacja kierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych, sędziów i komorników zajmujących się problematyką spraw cywilnych, a w szczególności specjalizujących się w sprawach z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego, a także aplikantów.


Marcin Uliasz jest doktorem nauk prawnych, sędzią Sądu Rejonowego Lublin – Zachód


w Lublinie, autorem publikacji z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »