Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Nieruchomości. Wzory pism i umów. Wydanie 4
Nieruchomości. Wzory pism i umów. Wydanie 4 - Opracowanie zbiorowe

Nieruchomości. Wzory pism i umów. Wydanie 4

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0213-2
Język: Polski
Data wydania: listopada 2013
Liczba stron: 725
Rozmiar pliku: 6,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 199,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe  w formacie PDF


Nieruchomości. Wzory pism i umów to publikacja zawierająca wzory pism i umów dotyczących szeroko rozumianej gospodarki nieruchomościami. Dotyczą one m.in. takich zagadnień jak: prawo do nieruchomości, nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców, księgi wieczy-ste, ewidencja gruntów i budynków, prawo budowlane, najem lokali, podział i scalenie nieruchomości.

Zamieszczone wzory umów i pism mają za zadanie ułatwić zrozumienie istotnych dla ich treści rozwiązań prawnych i umożliwić osobom fizycznym i prawnym samodzielne sformułowanie pisma czy umowy bez udziału radcy prawnego bądź adwokata.

Wzory zawierają wariantowe rozwiązania z krótkim uzasadnienieniami i objaśnieniami oraz odesłaniami do aktów prawnych i orzecznictwa, ukazującego rozwiązanie problemów występujących w praktyce.

W obecnym wydaniu uwzględniono zmiany w ustawie o gospodarce nieruchomościami, prawie budowlanym i ustawie o księgach wieczystych i hipotece.

Książka jest adresowana do prawników, pracowników organów administracji rządowej i samorządowej, geodetów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i innych osób zainteresowanych tą problematyką.

Autorami książki są pracownicy naukowi Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej związani od lat zawodowo z problematyką nieruchomości.