Strona główna » Księgarnia » eBooki » Młodzieżowe » Wielki Północny Ocean. Księga 4. Los
Wielki Północny Ocean. Księga 4. Los - Katarzyna Szelenbaum

Wielki Północny Ocean. Księga 4. Los

Wydawnictwo: Burda Książki
ISBN: 978-83-7778-561-4
Język: Polski
Data wydania: 23 października 2013
Liczba stron: 347
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 22,35 zł
Wybrany format: Ebook  - Katarzyna Szelenbaum w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin i porucznik posłusznie stawiają się przed obliczem następcy tronu. Oficer zachowuje się jak skazaniec i zdaje się przygotowywać ucznia na najgorsze. Inni przestrzegają Rina, żeby nie próbował zgłębiać przeszłości mistrza. Dzieją się rzeczy dziwne i straszne. A najbardziej niepojętą z nich jest to, że nieustraszony Dziki Kruk drży cały z lęku i trwogi.

Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie.

Wielki Północny Ocean to debiutancka powieść Katarzyny Szelenbaum. Autorka zdobyła trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świetlne Pióro”, trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienie w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienie w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści Wielki Północny Ocean.