Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Poszukiwanie dowodów przestępstw gospodarczych - Zygmunt Kukuła

Poszukiwanie dowodów przestępstw gospodarczych

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0398-6
Język: Polski
Data wydania: listopada 2013
Liczba stron: 198
Rozmiar pliku: 579,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
69,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Przestępczość gospodarcza niestety z roku na rok rośnie. Aby skutecznie ją zwalczać, należy poznać sposoby prowadzące do udowodnienia sprawcom popełnionych przez nich czynów. Nie jest to łatwy element procesu. Właściwie przeprowadzone postępowanie przygotowawcze jest jednak warunkiem udowodnienia przestępstwa gospodarczego przed sądem, zaniedbania z kolei pociągają za sobą utratę dowodów, która w niektórych wypadkach może przybrać cha-rakter nieodwracalny.


W książce przedstawiono wiele możliwych kierunków pozyskiwania takich dowodów oraz wskazano instytucje i służby powołane do tego celu wraz z ich kompetencjami. Powołano wiele aktów prawnych stanowiących istotne wsparcie w poszukiwaniu dowodów, zaprezen-towano konstrukcje umożliwiające wykorzystanie różnych rozwiązań gwarantowanych przez obowiązujący system prawa. Omawiane kwestie poparte zostały przykładami wybra-nych rodzajów najczęściej spotykanych przestępstw gospodarczych.


Publikacja skierowana jest przede wszystkim do praktyków zaangażowanych w prowadzenie postępowań w sprawach karnych gospodarczych, policjantów, prokuratorów, sędziów, a także pracowników instytucji nadzoru finansowego i skarbowego oraz pracowników naukowych. Zawarte w niej wskazówki mogą zostać wykorzystane również przez przedsiębiorców oraz osoby zarządzające podmiotami gospodarczymi.


Zygmunt Kukuła – doktor nauk prawnych, funkcjonariusz Policji w Bielsku-Białej, autor blisko stu publikacji naukowych z dziedziny prawa karnego gospodarczego, kryminologii oraz słowackiego prawa karnego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »