Strona główna » Księgarnia » Poradnik rehabilitacji domowej

Kategorie ebooków

Poradnik rehabilitacji domowej - Anita Konik

Poradnik rehabilitacji domowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-7595-715-0
Język: Polski
Data wydania: 19 listopada 2013
Liczba stron: 87
Rozmiar pliku: 8,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 24,90 zł
Nasza cena: 17,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Anita Konik w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Autorki PORADNIKA REHABILITACJI DOMOWEJ prezentują sposoby przenoszenia oraz przemieszczania się chorego, zwracając uwagę na bezpieczeństwo osoby chorej i opiekującej się nią.
Ze wskazówek zawartych w PORADNIKU REHABILITACJI DOMOWEJ skorzystać mogą także osoby, które są w stanie samodzielnie wykonywać proste ćwiczenia poprawiające ich sprawność ruchową.
Wśród proponowanych ćwiczeń znajdują się między innymi: ćwiczenia przeciwzakrzepowe, oddechowe, wzmacniające siłę mięśniową, poprawiające zakres ruchu rozluźniające, mięśni twarzy i usprawniające połykanie pokarmu.
Czytelnik zdobędzie także wiedzę na temat profilaktyki odleżyn, dowie się jak postępować w przypadku pielęgnacji osoby po udarze mózgu, czy po skomplikowanych złamaniach.
Istotną rolę w procesie rehabilitacji chorego odgrywają metody relaksacyjne wspomagające walkę ze stresem.
Proponowane ćwiczenia relaksacyjne wspomagają inne formy terapii i przyspieszają powrót do zdrowia.


KONIK ANITA, PATEREK ANNA –  autorki poradnika, absolwentki kierunku rehabilitacji ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, są czynnymi fizjoterapeutkami, posiadającymi wszechstronne doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy w renomowanych placówkach szpitalnych