Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Dialogi 2. Jim Morrison & Pablo Picasso
Dialogi 2. Jim Morrison & Pablo Picasso - Witek Łukaszewski

Dialogi 2. Jim Morrison & Pablo Picasso

Wydawnictwo: RW2010
ISBN: 978-83-7949-061-5
Język: Polski
Data wydania: 8 grudnia 2013
Liczba stron: 226
Rozmiar pliku: 725,5 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 12,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Witek Łukaszewski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Dialogi 2. Jim Morrison & Pablo Picasso to zderzenie dwóch światów i osobowości o jakże odmiennych poglądach na życie, sztukę i kobiety. Morrison i Picasso – dwóch samotnych geniuszy otoczonych tłumem wiernych poddanych i Paryż – jako sceneria ich spotykania w ostatnich dniach czerwca szalonego 1971 roku. Młodość, która właśnie umiera, i tonąca powoli starość trzymająca się kurczowo brzytwy. Dziś wiemy, że czas – bezwzględny weryfikator – obszedł się z nimi łaskawie. Tym bardziej warto przeczytać! Dla fanów Morrisona lektura obowiązkowa.

Z recenzji:

„Proza, która staje się poezją. Wiersze, które czyta się jak fascynującą powieść Niełatwą, bo autor nie idzie na łatwiznę, ale... pochłania się ją błyskawicznie! Fakty mieszają się z wyobraźnią literacką, a poetyckie monologi przeplatają błyskotliwe rozmowy. Z drugiej strony Dialogi 2 to lektura dająca do myślenia, osadzająca się w uczuciach i pamięci. Kto raz po nią sięgnie, będzie do niej wracał, by odnajdywać wciąż coś nowego. Łukaszewski wykazał się wspaniałą znajomością muzyki, malarstwa i życia. Wizerunek Morrisona w ostatnich dniach jego życia – wstrząsający i przerażająco wiarygodny. Autor doskonale wczuł się w psychikę artysty stojącego w progu, między tym a tamtym światem, i pragnącego dowiedzieć się wreszcie, co jest po drugiej stronie Drzwi.

Kolejna warstwa Dialogów 2 to świetnie pokazany kontrast między dwoma wspaniałymi artystami, którzy powiedzieli już wszystko, lecz jeden nie widzi sensu dalszej egzystencji, a drugi próbuje wciąż cieszyć się przebrzmiałą sławą. Opis starości – brutalnie realny, ale jakże słuszny. Język mocny i subtelny – za każdym razem szczery do bólu i niepozbawiony humoru.

O Autorze:

Witek Łukaszewski – gitarzysta, poeta, pisarz. Ma na swoim koncie osiem płyt z pogranicza flamenco i rocka oraz tom poezji „Cafe Poema”.

Jego debiut powieściowy „Schodami do nieba” o zespole Led Zeppelin spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wśród czytelników. Podobnie jak druga powieść „Dialogi. Jimi Hendrix & Nicolo Paganini”. Trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą flamenco.