Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Kodeks cywilny. Komentarz. Spadki
Kodeks cywilny. Komentarz. Spadki - Jacek Gudowski

Kodeks cywilny. Komentarz. Spadki

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0249-1
Język: Polski
Data wydania: września 2013
Liczba stron: 394
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 169,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Jacek Gudowski w formacie PDF Pozostałe formaty:


Oddajemy do rąk Czytelników pierwsze wydanie komentarza do Kodeksu cywilnego pod redakcją Sędziego Sądu Najwyższego Jacka Gudowskiego. W gronie Autorów znaleźli się znakomici prawnicy z dużym doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodowym i naukowym. Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Komentarz składa się z czterech tomów, odpowiadających systematyce Kodeksu cywilnego. W bardzo szerokim zakresie wykorzystuje orzeczenia Sądu Najwyższego oraz opracowane do nich glosy. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.

 

W tomie IV Spadki szczegółowo omówiono problematykę dziedziczenia. W książce skomentowano przepisy dotyczące wszystkich rodzajów testamentu i innych rozrządzeń na wypadek śmierci, instytucji zachowku, dziedziczenia ustawowego, działu spadku, odpowiedzialności za długi spadkowe.

 

Komentarz jest adresowany do wszystkich prawników; sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów.