Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Administracyjne » Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz - Piotr Przybysz

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0294-1
Język: Polski
Data wydania: września 2013
Liczba stron: 533
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 169,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Przybysz w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Jest to dziesiąte wydanie znanego Czytelnikom komentarza do Kodeksu postępowania administracyjnego, w którym w sposób jasny i przystępny wyjaśniono zawiłości procedury administracyjnej. Kodeks ten jest kluczową regulacją prawną, określającą relacje między organami administracji a podmiotami dążącymi do uzyskania decyzji administracyjnej lub domagającymi się innego działania ze strony organów administracji.

W obecnym wydaniu uwzględniono najnowsze zmiany, wynikające m.in. z ustawy z 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe.

Zaletą publikacji jest bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych wykorzystane w uwagach komentarza, w którym przedstawiono m.in. najnowsze tendencje w orzecznictwie administracyjnym. Komentarz zawiera skorowidz przedmiotowy.

Publikacja ta będzie z pewnością pomocna prawnikom, pracownikom administracji publicznej, studentom prawa i administracji oraz osobom załatwiającym sprawy w urzędach.

Piotr Przybysz jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Stan prawny na 1 września 2013 roku.