Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Dziedziczenie. Konstrukcja prawna i ochrona - Witold Borysiak

Dziedziczenie. Konstrukcja prawna i ochrona

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0314-6
Język: Polski
Data wydania: września 2013
Liczba stron: 698
Rozmiar pliku: 1005,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
139,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF
Dziedziczenie. Konstrukcja prawna i ochrona jest jedynym w polskiej doktrynie opracowaniem omawiającym całościowo konstrukcje prawne związane nie tylko z dziedziczeniem w wąskim tego słowa znaczeniu, lecz także z następstwem prawnym wynikającym ze śmierci osoby fizycznej. Dziedziczenie, jako sposób przejścia praw i obowiązków spadkodawcy po jego śmierci na jego spadkobierców, można uznać za najważniejsze pojęcie w zakresie całego prawa spadkowego. Celem książki jest pełne przedstawienie zasad odnoszących się do dziedziczenia oraz jego ochrony w prawie polskim. Omówione zostały takie zagadnienia, jak: funkcje dziedziczenia; konstytucyjna regulacja dziedziczenia; aspekty dziedziczenia w sytuacji oparcia go na konstrukcji sukcesji uniwersalnej; przejście po śmierci osoby fizycznej praw i obowiązków poza konstrukcją sukcesji uniwersalnej (w tym zwłaszcza instytucje zapisu windykacyjnego i darowizny na wypadek śmierci); konstrukcja prawna tzw. podmiotowych praw spadkowych oraz ochrona dziedziczenia.

Książka jest poprawioną i zaktualizowaną wersją rozprawy doktorskiej obronionej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, która uzyskała w czerwcu 2013 r. pierwszą nagrodę w kategorii prac doktorskich w XLVIII ogólnopolskim konkursie miesięcznika „Państwo i Prawo” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych.

Monografia jest skierowana do wszystkich osób zajmujących się zawodowo lub naukowo prawem spadkowym.

Witold Borysiak – doktor nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, asystent sędziego w Trybunale Konstytucyjnym, członek zespołu problemowego ds. prawa spadkowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego; dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, autor wielu publikacji z zakresu prawa prywatnego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »