Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ustawa o świadku koronnym. Komentarz - Andrzej Ważny

Ustawa o świadku koronnym. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0110-4
Język: Polski
Data wydania: września 2013
Liczba stron: 198
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
69,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB
Świadkiem koronnym jest podejrzany, który został dopuszczony do składania zeznań w charakterze świadka, na zasadach i w trybie określonych w omawianej ustawie. Zasadniczym celem wprowadzenia przez ustawodawcę tej instytucji było stworzenie możliwości pozyskania nowego, skutecznego dowodu w procesie karnym, jednak fundamentalnym problemem praktycznym stała się ocena wartości dowodowej takich zeznań.

 

Niniejszy komentarz, wzbogacony o poglądy prezentowane w orzecznictwie i literaturze przedmiotu, analizuje regulacje ustawy, m.in. jej zakres przedmiotowy i podmiotowy, zagadnienia ochrony świadka koronnego oraz trudne kwestie związane z etycznymi kontrowersjami, które może wzbudzać ta instytucja. Autorzy anali-zują także skomplikowaną pod względem taktycznym sytuację, jaka powstaje w momencie pojawienia się w procesie świadka koronnego.

 

Publikacja jest skierowana do sędziów, adwokatów, funkcjonariuszy policji i prokuratorów, a także do aplikan-tów zawodów prawniczych.

 

dr Andrzej Kiełtyka –zastępca prokuratora apelacyjnego, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz Katedrze Prawa Politechniki Rzeszowskiej. Autor wielu opracowań, głównie z dziedziny prawa karnego procesowego, w tym monografii i komentarzy.

 

dr Bolesław Kurzępa – adwokat, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Autor wielu artykułów, glos i recenzji z zakresu prawa karnego i innych dziedzin prawa oraz kilkunastu komentarzy do kodeksów i ustaw. Redaktor naczelny miesięcznika „Orzecznictwo Sądów Apelacyjnych”.


dr Andrzej Ważny – pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości i Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratu-ry. Członek rady programowej pism „Prokuratura i Prawo”, „Paragraf na Drodze” i „Edukacja Prawnicza”. Autor licznych publikacji, w tym komentarzy, zwłaszcza z zakresu postępowania karnego

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »