Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu przed sądami administracyjnymi... - Bogusław Dauter

Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu przed sądami administracyjnymi...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0342-9
Język: Polski
Data wydania: października 2013
Liczba stron: 509
Rozmiar pliku: 3,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
155,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB
Sądownictwo administracyjne odgrywa coraz istotniejszą rolę w polskim porządku prawnym. Krąg spraw rozpoznawanych przez sądy administracyjne stale się poszerza. Obecnie sądownictwu temu podlegają m.in. sprawy związane z polityką rozwoju, stanowiące specjalną kategorię spraw rozpoznawanych przez sądy administracyjne.

Książka zawiera wzory pism w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz wzory orzeczeń wydawanych przez wojewódzkie sądy administracyjne i Naczelny Sąd Administracyjny. W publikacji chodzi bowiem nie tylko o pomoc uczestnikom postępowania i ich pełnomocnikom we właściwym doborze pisma procesowego do konkretnej sytuacji prawnej, lecz także o przedstawienie orzeczeń sądowych (np. wyroków, postanowień, zarządzeń) opracowanych zgodnie z ustawą – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi tak, aby przedstawiony obraz procedury był pełny i mógł służyć nie tylko praktykom, lecz także aplikantom. Pod poszczególnymi wzorami są zamieszczone objaśnienia, które pozwolą na prawidłowe pod względem prawnym sporządzanie pism i orzeczeń; odpowiednie orzecznictwo powoływane przez Autorów zawiera istotne wskazówki dla sporządzającego pismo.

Autorzy – wybitni specjaliści, sędziowie sądów administracyjnych – systematycznie poszerzają zbiór pism występujących w publikacji – jest to bowiem kolejne, szóste wydanie książki. Zostało ono wzbogacone m.in. o wzór skargi w sprawie polityki rozwoju i wyrok uwzględniający skargę w tej sprawie, a także wzór skargi na przewlekłość postępowania i wyrok uwzględniający tę skargę.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »