Strona główna » Księgarnia » eBooki » Obcojęzyczne » History » Military » Prochy świętych. Afganistan czas wojny
Prochy świętych. Afganistan czas wojny - Grzegorz Sowula, Radek Sikorski

Prochy świętych. Afganistan czas wojny

Wydawnictwo: AMF PLUS Group
ISBN: 978-83-60532-31-7
Język: Polski
Data wydania: 13 maja 2007
Liczba stron: 343
Rozmiar pliku: 5,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 29,90 zł
Nasza cena: 24,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Grzegorz Sowula, Radek Sikorski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w czasie wojny odbył Radek Sikorski, wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny, a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków, który jako minister obrony narodowej wolnej Polski uzasadniał konieczność wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu.

Autor z reporterską pasją, w sposób niezwykle barwny i żywy relacjonuje trwającą sto dwa dni wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj.

Z kałasznikowem w ręku, w towarzystwie i pod opieką mudżahedinów, reporter był świadkiem nalotów, bombardowań i walk. Polscy żołnierze jadą do tych samych miejsc, w których autor przemykał się przez linię frontu pomiędzy sowieckimi oddziałami.

Książka nie ogranicza się wyłącznie do wojennej opowieści, lecz także w fascynujący sposób wprowadza nas w afgańską kulturę, religię i historię oraz w tajniki islamu.

Obecne wydanie, z nowym wstępem i epilogiem, napisanymi już z perspektywy ministra obrony, czyni tę książkę szczególnie aktualną.

Ponad pięćdziesiąt zdjęć w tekście i na kolorowej wkładce wspaniale oddaje atmosferę pełnych grozy wojennych dni.