Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Monografie Prawnicze » Zasady orzekania w postępowaniu nieprocesowym
Zasady orzekania w postępowaniu nieprocesowym - Krystian Markiewicz

Zasady orzekania w postępowaniu nieprocesowym

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-5494-1
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 558
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 99,00 zł
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Krystian Markiewicz w formacie PDF


Rozprawa jest pierwszym monograficznym opracowaniem problematyki zasad orzekania w postępowaniu nieprocesowym rozumianym, jako reguły, którymi sąd ma się kierować wydając orzeczenie co do istoty sprawy.

Po omówieniu zagadnień orzeczeń oraz innych czynności sądu podejmowanych w trybie nieprocesowym zostały wyróżnione zasady dotyczące przedmiotu, podstaw i czasu orzekania. Podejmując omówienie zasad przedmiotu orzekania wskazano granice orzekania przez sąd w poszczególnych rodzajach spraw, w tym dopuszczalność orzekania wstępnego, częściowego i uzupełniającego. Odrębnie omówiono zasady dotyczące podstawy prawnej i faktycznej orzekania, przy uwzględnieniu aspektu temporalnego w ich ustalaniu. Praca opiera się na analizie licznych regulacji kodeksowych i pozakodeksowych postępowania nieprocesowego, co sprawia, że poza walorem teoretycznym ma istotne znaczenie praktyczne.