Strona główna » Księgarnia » eBooki » Kryminał i Sensacja » Horror i Thriller » Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Stara Słaboniowa i Spiekładuchy - Joanna Łańcucka

Stara Słaboniowa i Spiekładuchy

Wydawnictwo: Oficynka
ISBN: 978-83-64397-01-0
Język: Polski
Data wydania: czerwca 2013
Liczba stron: 262
Rozmiar pliku: 5,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 30,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Joanna Łańcucka w formacie EPUB Pozostałe formaty:


W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty.

W „Starej Słaboniowej i Spiekładuchach” świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice  i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste.

Joanna Łańcucka – urodzona w Skierniewicach, wychowana w małej wsi na wschodzie Polski. Z zawodu plastyczka realizująca się głównie w malarstwie olejnym. Z lubością zajmuje się czytaniem, pisaniem oraz haftem artystycznym. Obecnie mieszka i tworzy w Szczecinie.