Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Tajemnica Caravaggia
Tajemnica Caravaggia - Sława Lisiecka, Tilman Rohrig

Tajemnica Caravaggia

Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-7758-524-5
Język: Polski
Data wydania: 25 września 2013
Liczba stron: 447
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 39,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Sława Lisiecka, Tilman Rohrig w formacie MOBI Pozostałe formaty:


* zbeletryzowana biografia włoskiego malarza Michelangela Merisi, zwanego Caravaggio (1571-1610)

Tilman Roering, autor bestsellerowych powieści historycznych, opowiada o fascynującym, burzliwym i awanturniczym życiu jednego z największych malarzy europejskich.

Przedstawia jego dzieciństwo i lata spędzone w Mediolanie, gdzie uczył się malarstwa i gdzie został uwiedziony przez jednego z nauczycieli, co już na zawsze zadecydowało o jego upodobaniach seksualnych.

Następnie przenosi czytelnika do Rzymu, w którym Caravaggio najpierw cierpiał biedę, potem trafił do papieskiego malarza Cesariego, a w końcu znalazł możnego mecenasa i dzięki niemu rozpoczął swoją wielką karierę.

Autor pokazuje również tę gorszą stronę artysty, człowieka porywczego, skłonnego do bójek i awantur, który musiał uciekać z Rzymu, bo zabił człowieka.

 

Tłem dla tej barwnej opowieści są wydarzenia epoki, odgłosy inkwizycji, odkrycia kopernikańskie, proces Giordana Bruna, intrygi w Watykanie.

W książce znajdziemy także przewodnik po obrazach, ciekawy opis warsztatu Caravaggia, a także okoliczności życiowe, które towarzyszyły powstawaniu jego arcydzieł .