Strona główna » Księgarnia » eBooki » Kryminał i Sensacja » Sensacyjne » Bardzo poszukiwany człowiek
Bardzo poszukiwany człowiek - John le Carré, Jan Rybicki

Bardzo poszukiwany człowiek

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7508-836-6
Język: Polski
Data wydania: 25 września 2013
Liczba stron: 384
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 33,00 zł
Wybrany format: Ebook  - John le Carré, Jan Rybicki w formacie MOBI Pozostałe formaty:


W Hamburgu pojawia się przez „zieloną granicę” wychudzony i zmaltretowany młody muzułmanin Issa. Jest byłym pensjonariuszem więzień rosyjskich i tureckich, synem pułkownika Armii Czerwonej, Karpowa, i porwanej przez niego Czeczenk zabitej po urodzeniu przez krewnych za „zhańbienie rodu”. Znajduje opiekę u Leili, tureckiej wdowy mieszkającej na stałe w Niemczech, i jej syna, boksera Melika. Jego gospodarze sprowadzają do niego młodą i piękną panią adwokat z dobroczynnej agencji zajmującej się legalnymi i nielegalnymi imigrantami, Annabel Richter.
Przyjazd Issy natychmiast budzi zainteresowanie i niepokój – najpierw nowej jednostki kontrwywiadu niemieckiego, kierowanej przez sprawnego idealistę i weterana Zimnej Wojny Gunthera Bachmanna, oraz niemal równocześnie wywiadu brytyjskiego. I jedna, i druga instytucja oczywiście podejrzewa Issę o knucie straszliwych, terrorystycznych planów.
Najnowsza powieść le Carrégo to potwierdzenie, że ten weteran nie traci kontaktu z problemami trzymającymi w napięciu cały świat. Jego dialogi są wciąż ostre, rytmiczne i dowcipne, czyniąc z Bardzo poszukiwanego człowieka jedną z najbardziej wyrafinowanych powieściowych reakcji na wojnę z terrorem.