Kategorie ebooków

Dojczland - Andrzej Stasiuk, Piotr Głowacki

Dojczland

Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 978-83-7536-341-8
Język: Polski
Data wydania: 16 marca 2012
Czas: 2 godz. 45 min.
Rozmiar pliku: 152 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 22,00 zł
Nasza cena: 19,90 zł
Wybrany format: Audiobook  - Andrzej Stasiuk, Piotr Głowacki w formacie MP3 Pozostałe formaty:


"Jest to opowieść o niełatwym losie literackiego gastarbajtera. Pełna jest celnych obserwacji, błyskotliwych refleksji oraz niewyszukanego humoru."
Autor

"Osnowa fabularna tej książeczki – śmiesznej, a zarazem melancholijnej - jest prosta: od kilkunastu lat Andrzej Stasiuk jako pisarz odbywa tury objazdowe po krajach niemieckojęzycznych. Czyta, odpowiada na pytania, wraca do hotelu, rano wsiada w pociąg, idzie na spotkanie, czyta, odpowiada na pytania, wraca do hotelu ..."
Przemysław Czapliński

"Czyta się to świetnie! Zachwyca lekkość Stasiukowego pióra, żartobliwy ton, zręczne żonglowanie stereotypami ('ta opowieść jest pełna uprzedzeń'), z całą świadomością prowokacji, jaką owa żonglerka jest podszyta. I jeśli ktoś lubi pogodną, gawędziarską książkę tego autora sprzed dziewięciu lat ('Jak zostałem pisarzem'), a piszący te słowa bardzo ją lubi, to będzie mu dobrze również z 'Dojczland'."
Dariusz Nowacki, "Gazeta Wyborcza"

"Andrzej Stasiuk, piewca bezdroży Albanii, wielbiciel rumuńskich paradoksów i entuzjasta bałkańskich przestrzeni, napisał świetną książkę o Niemczech, kraju, który we wszystkich możliwych aspektach jest przeciwieństwem zapoznanych obszarów środkowo- i wschodnioeuropejskich.
'Dojczland' nawiązuje do najlepszych prozatorskich osiągnięć pisarza, zwłaszcza do świetnego 'Jadąc do Babadag' – podróż jest tu przede wszystkim metodą konstruowania własnej tożsamości i pretekstem do snucia opowieści."
Artur Madaliński, "Polityka"

"Wielką radość sprawił mi Andrzej Stasiuk książką 'Dojczland'."
Jarosław Klejnocki, "Czytelnia Polityki"

"Kiedy próbuję szukać literackich analogii, przychodzą mi na myśl świetne 'Europeana' Patrika Ourednika."
Piotr Kofta, "Dziennik"

"Urok książki leży w spontanicznych szarżach mentalnych."
Paweł Gołoburda, "Lampa"