Fabryka wtórów - Tomasz Mróz

Fabryka wtórów

Wydawnictwo: RW2010
ISBN: 978-83-7949-016-5
Język: Polski
Data wydania: września 2013
Liczba stron: 194
Rozmiar pliku: 847,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 14,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Tomasz Mróz w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Wielki, ponury budynek w centrum miasta, ginący w szarej kotłowaninie chmur. Nikt w okolicy nie wie, co się tam mieści, i nikt tego wiedzieć nie chce. Ci, którzy dostali się do wnętrza dziwnej budowli, znikają, by po jakimś czasie powrócić – ale zupełnie odmienieni. Strażnik Instytutu przegania wścibskich natrętów, lecz jeśli już ktoś pozna tajemnicę, nie ma drogi odwrotu. Co się wydarzyło setki lat temu na dalekiej Syberii? Kim jest człowiek w czarnej pelerynie biegnący do tramwaju? Czy można przekazać swe życie komuś innemu?

Wedrzyj się do „Fabryki wtórów”, poznaj jej sekrety. Lecz pamiętaj, kto przekroczy progi Fabryki, już nigdy nie będzie taki jak wcześniej.

Fabryka wtórów” to powieść kryminalna z elementami thrillera i science-fiction, tradycyjnie dla serii z Komisarzem Wątrobą, okraszona dużą dawką humoru i kpiny. Komisarz swoim zwyczajem nie daje za wygraną, dopóki nie dotrze do istoty problemu.

 

Tomasz Mróz (ur. 1973) – autor serii powieści i komiksów o Komisarzu Wątrobie, złośliwym grubasie, który prowadząc śledztwo i szukając „nitki prowadzącej do kłębka”, jak ognia unika rutyny i protokolanckiej dokładności. Tomasz Mróz w swoich książkach wątek przygodowo-kryminalny nurza w oparach zjawisk nadprzyrodzonych i przyprawia sporą dawką dowcipu i satyry. Efekt jednych zachwyca, innych odrzuca, ale nikogo nie pozostawia obojętnym.

Spis treści

Daleko, daleko stąd
Krzysztof
Wielka susza i głód wiedzy
Krzysztof. Porwanie
Mądre pytania
Świtała nie pęka
Angielski to podstawa
Taś, taś, teren zastrzeżony
Nieznane ziemie i nowe doświadczenia
Czoło diabła
Chirurdzy
Śledztwo
Mietek
Ucieczka z instytutu
Śledztwa ciąg dalszy
Wyrok
Wycieczka cztery piętra w dół
Mumie i sobowtóry
Dwóch
Przeklęci performersi i delirium tremens
Szpital
Wykopowa rewolucja
Srebrna poświata
Wszystko jak dawniej