Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Karne » Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Komentarz
Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Komentarz - Monika Dębska

Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0067-1
Język: Polski
Data wydania: sierpnia 2013
Liczba stron: 71
Rozmiar pliku: 1,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Monika Dębska w formacie PDF Pozostałe formaty:


Stan prawny na 1 lipca 2013 roku

Ustawa o opłatach w sprawach karnych. Komentarz jest pierwszym na rynku opracowaniem poświęconym ustawie o opłatach w sprawach karnych. Zawarto w nim analizę przepisów w ujęciu nie tylko teoretycznym, lecz także praktycznym. Szczególne atuty tej publikacji to przytoczone orzecznictwo oraz przykłady zastosowania poszczególnych norm prawnych pokazujące, jak liczyć opłaty w konkretnych przypadkach. Komentarz przybliża też wzajemne powiązania regulacji zawartych w ustawie o opłatach w sprawach karnych z innymi przepisami prawa.

Komentarz do ustawy o opłatach w sprawach karnych jest adresowany do sędziów orzekających w wydziałach karnych, do asystentów i innych pracowników wymiaru sprawiedliwości oraz do adwokatów, radców i pozostałych prawników prowadzących sprawy karne. Będzie on także cennym źródłem informacji dla aplikantów oraz studentów pragnących rozszerzyć wiedzę z zakresu postępowania karnego. Pozycja ta może okazać się szczególnie po-mocna w pracy studenckich poradni prawnych.

Monika Dębska – aplikant adwokacki, prawnik interdyscyplinarny, otworzyła przewód doktorski na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego.