Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 2/2013 (26) - Opracowanie zbiorowe

WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 2/2013 (26)

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 150
Rozmiar pliku: 20,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
9,99 zł
Nasza cena:
9,99 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

W dziale prozy publikujemy opowiadanie Rafała Wojasińskiego, od lat współpracującego z redakcją „Wyspy”,  zatytułowane „,Palacz”, a także cztery opowiadania Marcina Sasa „Dzień, w którym próbował żyć”, „Poza wszystkim, czyli spacer życia”, „Głupi” i „Ostatnio”.


W dziale poezji zamieszczamy wiersze Adriana Sinkowskiego, byłego redaktora naczelnego „Wyspy”, a obecnie członka redakcji, laureata wrocławskiego projektu „Połów dla poetów przed debiutem książkowym” w 2011 roku. Poza tym publikujemy wiersze Ewy Elżbiety Nowakowskiej, Katarzyny Boruń-Jagodzińskiej i Roberta Rutkowskiego.
W dziale eseju publikujemy „Historię pewnej powieści” czyli posłowie do niedawno wznowionej przez Wydawnictwo Literackie książki Józefa Hena „Nikt nie woła”, które autor uzupełnił o dodatkowe „smaczne” szczegóły w krótkiej rozmowie z Piotrem Dobrołęckim.
Ponadto zamieszczamy eseje o trzech znakomitych postaciach naszej literatury: Janusza Drzewuckiego „Być świadkiem. Nad ‘Notatnikiem niespiesznego przechodnia Jerzego Stempowskiego”, Jana Tomkowskiego „W zimie jeździć nie lubię” o esejach Kazimierza Chłędowskiego oraz Wojciecha Kaliszewskiego „Jedno życie Jarosława Iwaszkiewicza”. Publikujemy też wywiad Wojciecha Chmielewskiego z Andrzejem Chącińskim o „Współczesności”.
W dziale „Nowe nazwiska” prezentujemy prozę Eryka Maciejowskiego i poezję Anny Domaszewskiej. Stałe rubryki to felietony: Jerzego Górzańskiego „Carabar i makagiga. Zdarzenia i dopowiedzenia”, Piotra Wojciechowskiego „Cztery głosy męskie. Pisane dla Wyspy”, Karola Maliszewskiego „Niedźwiedź, literatura i eksmisja. Ze snów i przypomnień” oraz Mirosława Bańko „Misie i cisie. ‘Dwie słowie’”. Jest też „Kronika” wydarzeń od marca do maja tego roku 2012 roku oraz „Kronika regionalna”. Zamieszczono też – jak zwykle – obszerny zestaw recenzji.

W „Cyplu”, który jest „alternatywnym” fragmentem „Wyspy”, zamieszczono tekst Bartosza Swobody „Bogactwo minimalizmu: Agnes Martin i Arvo Pärt” oraz artykuł Piotr Wojdata „W gęstej dżungli groove’u czyli subiektywny przewodnik po twórczości Jamesa Browna” w rubryce „Z notatnika wyspiarza”.
W tym numerze „Wyspy” prezentujemy galerię „bardzo wakacyjnego” malarstwa i rysunku Julity Malinowskiej, którą prezentuje Małgorzata Karolina Piekarska w tekście „,Dziecko i artysta w jednym”.
"Wyspa” obecna jest na rynku od marca 2007 r., roczna prenumerata kosztuje 40 zł (koszty wysyłki pomosi wydawca), cena 1 egz. - 9,99 zł
Najnowszy numer "Wyspy" można zamawiać w naszym sklepie: http://rynek-ksiazki.pl/sklep/czasopisma/-wyspa-2-3013_318.html

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »