Strona główna » Księgarnia » eBooki » Kryminał i Sensacja » Sensacyjne » Czerwony testament. Część 2
Czerwony testament. Część 2 - Ksawery de Montepin

Czerwony testament. Część 2

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-7855-061-7
Język: Polski
Data wydania: lipca 2013
Liczba stron: 273
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 18,45 zł
Wybrany format: Ebook  - Ksawery de Montepin w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Stary hrabia de Thonnerieux, zamożny filantrop, cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę… Postanawia obdarować majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia, co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat.

Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku…

Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.