Strona główna » Księgarnia » Audiobooki » Literatura faktu » Przysięga Gertrudy. Opowieść o miłości i dobroci w czasie wojny i...
Przysięga Gertrudy. Opowieść o miłości i dobroci w czasie wojny i... - Michał Breitenwald, Ram Oren, Maciej Nawariak

Przysięga Gertrudy. Opowieść o miłości i dobroci w czasie wojny i...

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
ISBN: 978-83-01-16992-3
Język: Polski
Data wydania: 2012
Czas: 7 godz. 56 min.
Rozmiar pliku: 436 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 26,90 zł
Wybrany format: Audiobook  - Michał Breitenwald, Ram Oren, Maciej Nawariak w formacie MP3 Pozostałe formaty:Gertruda, katolicka niania, która ocaliła i wychowała żydowskiego chłopca, żyła naprawdę!

Michał Stołowicki, dziś Michael Stolowitzky, jedyny syn bogatej żydowskiej rodziny, miał 5 lat, kiedy umierająca matka powierzyła go opiece Gertrudy Babilińskiej, jego kochanej niani, Polki. Gertruda przysięgła, że wychowa chłopca jak własnego syna – w Palestynie. Mimo koszmaru wojny dotrzymała obietnicy. Na drodze tych dwojga szczęśliwie stanęli dobrzy ludzie, wśród nich oficer SS, który stracił żonę – Żydówkę, lekarz z getta, pomocny w ciężkich chwilach i katolicki ksiądz, ukrywający chłopca wśród uczniów przyklasztornej szkoły.

To opowieść o sile miłości, niezwykłej odwadze i zaskakujących odmianach losu. Napisana tak pasjonująco, że trudno się od niej oderwać.

Mój przyjaciel Mike Stolowitzky – dziecko Holokaustu z Polski. Przeżyliśmy, uratowani przez Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ta odwaga i taka sprawiedliwość zwyczajnych ludzi, kiedy szatan rządził w Europie, była zjawiskiem niezwyczajnym.
Etos osobisty Mike’a Stolowickiego, który jest symbolem naszej tragedii i naszego renesansu, na szczęście trafił w ręce niesamowitego izraelskiego pisarza – Rama Orena.
Polecam ze szczerego serca.

(Szewach Weiss)

Spis treści

Od autora

Wstęp

 

Rozdział 1. Dwa wesela

Rozdział 2. Narodziny księcia

Rozdział 3. Szantaż

Rozdział 4. Noc kryształowa

Rozdział 5. Bez wieści

Rozdział 6. Z bronią w ręku

Rozdział 7. Nocna eksmisja

Rozdział 8. Niespodziewany wybawca

Rozdział 9. Ocaleni

Rozdział 10. Atak na morzu

Rozdział 11. Spełniona obietnica

Rozdział 12. Na tropie pieniędzy

 

Przypisy

Bibliografia