Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Administracyjne » Ustawa o ochronie baz danych. Komentarz
Ustawa o ochronie baz danych. Komentarz - Dominik Lubasz

Ustawa o ochronie baz danych. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0094-7
Język: Polski
Data wydania: czerwca 2013
Liczba stron: 192
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 59,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Dominik Lubasz w formacie PDF Pozostałe formaty:


W epoce rozwijającego się społeczeństwa informacyjnego problematyka ochrony baz danych, szczególnie elektronicznych udostępnianych online, ma coraz większe znaczenie.

Ustawa o ochronie baz danych. Komentarz jest kompleksowym omówieniem ustawy z 27 lipca 2001 r., którą wprowadzono do polskiego systemu prawnego nowe prawo wyłączne ochronne sui generis przysługujące producentom baz danych.

Analiza komentowanej ustawy została dokonana w świetle prawa Unii Europejskiej, w szczególności dyrektywy 96/9/WE, oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Uwzględniony został także dorobek doktryny i orzecznictwa polskiego oraz niemieckiego w zakresie prawnoporównawczym.

W komentarzu wskazano praktyczne rozwiązania konstrukcyjne ochrony baz danych, które można wykorzystać w działalności gospodarczej, przy podejmowaniu decyzji dotyczących tworzenia bazy danych bądź zaangażowania w spór zmierzający do jej ochrony.

Publikacja jest skierowana przede wszystkim do prawników praktyków, którzy zawodowo zajmują się obsługą prawną przedsiębiorców prowadzących działalność obejmującą tworzenie baz danych, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych, w tym udostępnianych w Internecie, i obrót nimi, a także do przedsiębiorców świadczących usługi marketingowe oraz usługi doradcze.

Stan prawny na 5 czerwca 2013 roku