Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Obowiązki informacyjne spółek publicznych - Karolina Kocemba

Obowiązki informacyjne spółek publicznych

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0098-5
Język: Polski
Data wydania: czerwca 2013
Liczba stron: 211
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
89,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB
Niniejsza książka ukazuje się jako kolejna publikacja w serii „Prawo w praktyce”.

Podstawowym walorem książek tej serii jest pokazanie praktycznego stosowania prawa z punktu widzenia prawnika. Syntetyczne objaśnienia mają uzasadniać pod-jęcie konkretnych decyzji i prowadzić do konkluzji: „w takiej sytuacji można zrobić…”.

W celu ułatwienia korzystania z książki wprowadzono dodatkowe pogrubienia podkreślające ważne informacje oraz piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów.

Obowiązki informacyjne spółek publicznych to publikacja, w której w usystematyzowany i przystępny sposób przedstawiono zagadnienia dotyczące jednej z podstawowych instytucji prawa rynku kapitałowego, jaką są obowiązki informacyjne spoczywające na spółkach publicznych.

Tematyka książki obejmuje m.in.:

• obowiązek prospektowy,

• obowiązek ujawniania informacji poufnych,

• obowiązek przekazywania do wiadomości publicznej raportów bieżących i okresowych,

• insider trading,

• zasady odpowiedzialności i sankcje za naruszenie obowiązków informacyjnych emitentów.

Książka stanowi znakomite kompendium wiedzy dla wszystkich osób, które uczestniczą w praktyce obrotu giełdowego – przede wszystkim dla inwestorów dokonujących transakcji na rynku giełdowym, menadżerów spółek publicznych oraz pracowników instytucji rynku giełdowego. Merytoryczna zawartość tej publikacji czyni ją szczególnie przydatną także dla prawników zajmujących się rynkiem kapitałowym – radców prawnych i adwokatów oraz aplikantów radcowskich i adwokackich.

Rafał Filip Szymański – doktorant w Katedrze Prawa Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie spółek i prawie rynku kapitałowego. Zajmuje się obsługą prawną spółek, w szczególności spółek giełdowych, oraz doradztwem przy transakcjach odbywających się na rynku GPW lub New Connect. Jest członkiem Koła Naukowego Prawa Spółek działającego przy WPiA UW.

Karolina Kocemba – adwokat, doktor prawa i partner w kancelarii Tomczak i Partnerzy. Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego i w zagadnieniach dotyczących spółek giełdowych oraz w obsłudze grup kapitałowych o strukturze holdingowej. Ma doświadczenie we wprowadzaniu spółek na rynek GPW oraz na rynek New Connect. Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »