Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Prawo » Prawo cywilne (część ogólna, prawo rzeczowe, zobowiązania i spadk...
Prawo cywilne (część ogólna, prawo rzeczowe, zobowiązania i spadk... - Krzysztof Sadowski

Prawo cywilne (część ogólna, prawo rzeczowe, zobowiązania i spadk...

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-4311-2
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 432
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 89,00 zł
Nasza cena: 89,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Krzysztof Sadowski w formacie PDF


Kazusy z prawa cywilnego zostały przewidziane jako podręcznik dla aplikantów i studentów, z którego – opierając się na opisanych przypadkach (o różnym stopniu trudności) – mogą oni nabyć i utrwalić wiedzę z tej dziedziny prawa.
Prawo cywilne w ujęciu niniejszego zbioru obejmuje przede wszystkim regulację przewidzianą w Kodeksie cywilnym. W przypadku niektórych kazusów zawarte jest odwołanie do nieobowiązującego już stanu prawnego (gdy jest on istotny dla przedstawianej sytuacji), a także regulacji znajdującej się w ustawach szczególnych.
Opracowane w niniejszej publikacji kazusy zawierają bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego (w tym liczne niepublikowane orzeczenia); część z nich została sformułowana w oparciu o niektóre z tych rozstrzygnięć. Takie przedstawienie problematyki pozwoli Czytelnikom na pogłębienie i utrwalenie przepisów prawa materialnego, jak również zapoznanie się z najistotniejszym dorobkiem judykatury powstałym na tle wykładni i stosowania tych przepisów.