Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ruski ekstrem do kwadratu - Boris Reitschuster, Sylwia Miłkowska

Ruski ekstrem do kwadratu

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
ISBN: 978-83-7705-247-1
Język: Polski
Data wydania: 19 września 2012
Liczba stron: 241
Rozmiar pliku: 648 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
34,90 zł
Nasza cena:
26,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

 

Pamiętacie Borisa Reitschustera – niemieckiego dziennikarza mieszkającego na stałe w Rosji – który przez wiele lat zmagał się z tamtejszą rzeczywistością, a swoje śmieszne i straszne doświadczenia opisał w bestsellerowych felietonach "Ruski ekstrem. Jak nauczyłem się kochać Moskwę"? Teraz powraca z nowym zbiorem słodko-gorzkich opowieści!

Tak samo zabawny, wciąż uroczo naiwny, z jeszcze większym zapałem tropi absurdy i szaleństwa postsowieckiej codzienności, tym razem jednak jest już bardziej wnikliwy i krytyczny wobec władzy, odważniej zagląda pod podszewkę rosyjskiego świata. Dzięki temu zza żartobliwych, chwilami surrealistycznych historii wyłania się wielobarwny obraz państwa rządzonego przez Władimira Putina.

Kiedy większość Rosjan zapada na śpiączkę alkoholową? Czego boją się wszechpotężni oligarchowie? Czy to możliwe, by system przepustek przyczynił się do rozpadu ZSRR? Czy ulubionym napitkiem Stalina była woda mineralna? Co może grozić za pisanie o kolorze włosów rosyjskiego prezydenta? Jak wpaść w trans w moskiewskim metrze? Czy opłaca się wygrać Muzyczny Konkurs dla Więźniów „Czerwona Kalina”? Czy da się uszczelnić rakietę beretem? W jaki sposób moskiewscy policjanci odróżniają korespondenta zagranicznego od nielegalnego emigranta? Jak z rosyjskiego dżentelmena zmienić się w niemieckiego gbura?

Boris Reitschuster nie mieszka już w Moskwie, wrócił do Niemiec. Co wynikło z jego miłości do przybranej ojczyzny? Czy przerosły go „codzienne skoki adrenaliny, absurdalne zamachy na system nerwowy i perwersyjne ataki na zdrowy rozsądek”? Czy ruski ekstrem okazał się jednak nie do zniesienia? Warto poszukać odpowiedzi w książce.

Spis treści

 

Przedmowa


Całkiem zwyczajne szaleństwo

Sadomaso w urzędzie

Na ulicy i pod nią

Wiadomości z Absurdystanu

Brawurowe wyczyny Igora

Zamiast śmiechu łzy

Polityka jako farsa

Wyskoki alkoholowe i bezalkoholowe

Miłość po rosyjsku

Kryzys jest wtedy, kiedy się mimo wszystko śmiejesz

Na manowcach

Moja przygoda z rewolucją

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »