Strona główna » Księgarnia » eBooki » Proza » Saga wyklętych
Saga wyklętych - Chufo LLorens, Grzegorz Ostrowski

Saga wyklętych

Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 978-83-7885-093-9
Język: Polski
Data wydania: 19 czerwca 2013
Liczba stron: 1102
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 38,66 zł
Nasza cena: 29,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Chufo LLorens, Grzegorz Ostrowski w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Saga wyklętych, powieść historyczna katalońskiego pisarza Chufo Llorénsa, opowiada o prześladowaniach Żydów w średniowiecznej Hiszpanii i nazistowskiej Europie. Dwie historie, odległe w czasie o sześć wieków, mają ze sobą wiele wspólnego. Średniowieczne pogromy Semitów i Holokaust Hitlera zmuszą Żydów do wędrówki po całej Europie.
Akcja pierwszej toczy się w Hiszpanii drugiej połowy XIV wieku. Opowiada perypetie Esther, pięknej córki wpływowego i bogatego wielkiego rabina gminy żydowskiej w Toledo. Jej miłość do lokalnego kupca Simona będzie wystawiona na ciężką próbę, gdy chrześcijanie, podburzani przez biskupa Toledo i jego popleczników, napadają na dzielnicę żydowską, niszcząc ją i paląc. Ścieżki kochanków rozchodzą się, by po licznych perypetiach bohaterów zejść się znowu w Sewilli.
Drugi wątek to losy żydowskiej rodziny Pardenvolków, mieszkającej w Berlinie w czasach nazizmu. Hitlerowskie ustawy antyżydowskie zmuszają rodziców do szukania schronienia za granicą. Trójka ich dorosłych dzieci zostaje w Niemczech, gdzie każde prowadzi „swoją” walkę z brutalnym reżimem. Wszyscy troje słono zapłacą za swój bunt – utratą wolności, życia, ukochanej osoby.