Strona główna » Księgarnia » eBooki » Religia » Instytucje patriarchalne małżeństwa i rodziny biblijnej
Instytucje patriarchalne małżeństwa i rodziny biblijnej - Monika Erlich

Instytucje patriarchalne małżeństwa i rodziny biblijnej

Wydawnictwo: Poligraf
ISBN: 978-83-63506-20-9
Język: Polski
Data wydania: 20 czerwca 2013
Liczba stron: 175
Rozmiar pliku: 539,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 37,00 zł
Nasza cena: 26,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Monika Erlich w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Sposób życia małżeństw i rodzin przedstawionych na kartach Pisma Świętego wydaje się być nie tylko bardzo odległy współczesnemu człowiekowi ze względu na czas i warunki bytu, ale także staje się niezrozumiały przez złą interpretację przede wszystkim systemu patriarchalnego, w którym żyła rodzina biblijna.

Książka Moniki Erlich przybliża współczesnemu czytelnikowi problem patriarchatu, jego genezy w kulturach Starożytnego Bliskiego Wschodu. Wyjaśnienie i prawidłowe rozumienie tego systemu pozwala autorce na ukazanie poszczególnych instytucji, które tworzyły małżeństwo i rodzinę biblijną. Tu autorka posługuje się przede wszystkim licznymi tekstami zarówno ze Starego i Nowego Testamentu.
Ze względu jednak na fragmentaryczność danych biblijnych co do formy życia rodzinnego, Monika Erlich rozszerzyła pole badań sięgając także do tekstów pozabiblijnych i przedstawiając także życie rodzinne, tzw. kultur biblijnych, które mniej lub bardziej wpływały na kształtowanie się sposobu życia małżeńskiego i rodzinnego w Biblii.