Londyn we krwi - Janusz Ochab, James Craig

Londyn we krwi

Wydawnictwo: Akurat
ISBN: 978-83-7758-427-9
Język: Polski
Data wydania: 29 maja 2013
Liczba stron: 287
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 23,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Janusz Ochab, James Craig w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Londyn we krwi to debiutancka powieść londyńskiego dziennikarza Jamesa Craiga. Autor nazywa ją „europejskim kryminałem” zabarwionym czarnym humorem.

W trakcie kampanii przed wyborami parlamentarnymi ktoś w bestialski sposób morduje byłych członków ekskluzywnego Klubu Merrion. Wszystko wskazuje na to, że na liście zabójcy są również charyzmatyczni i bezwzględni bliźniacy, Edgar i Xavier Carlton - ludzie gotowi na wszystko, by zdobyć władzę.
Inspektor John Carlyle wcale nie jest zachwycony tym, że zadanie ujęcia okrutnego mordercy przypadło właśnie jemu. Tropiąc sprawcę, zagłębia się w mroczny świat klas rządzących. Moralność tam nie istnieje, liczy się wyłącznie władza.  Carlyle musi znaleźć zabójcę, zanim ludzie Carltonów wezmą sprawy w swoje ręce. Ślady prowadzą w przeszłość, o której wiele osób z pierwszych stron gazet wolałoby na zawsze zapomnieć…

Autor – były dziennikarz – nie waha się opisywać wyjątkowo brutalnych zbrodni, ale równie często sięga do typowo angielskiego poczucia humoru.