Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Monografie Prawnicze » Realny zbieg przestępstw. Analiza dogmatyczna na tle Kodeksu karnego ...
Realny zbieg przestępstw. Analiza dogmatyczna na tle Kodeksu karnego ... - Wieńczysław Grzyb

Realny zbieg przestępstw. Analiza dogmatyczna na tle Kodeksu karnego ...

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-5046-2
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 364
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 99,00 zł
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Wieńczysław Grzyb w formacie PDF


Monografia jest próbą kompleksowego omówienia instytucji zbiegu przestępstw. Jest to pierwsza taka próba pod rządami Kodeksu karnego z 1997 r. Monografia łączy zagadnienia dogmatyczne z problemami występującymi w praktyce oraz z uregulowaniami międzynarodowymi, a w szczególności Europejską Konwencją Praw Człowieka i Podstawowych Wolności (Rzym 1950).

Autor wychodząc od ratio legis instytucji zbiegu przestępstw ocenia obowiązujące uregulowania,  te które są projektowane oraz wskazuje propozycje zmian przepisów, które nie odpowiadają celowi istnienia tej instytucji w systemie prawnym. Znaczenie tej monografii jest o tyle istotne, iż Komisja Kodyfikacyjna przy Ministrze Sprawiedliwości planuje zmiany regulacji zbiegu przestępstw o charakterze wręcz rewolucyjnym. Byłby to więc głos w dyskusji. Należy stwierdzić, że znaczenie tej instytucji wynika między innymi z tego, że np. w 2006 r. około 40% wyroków dotyczyło zbiegu przestępstw.