Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Monografie Prawnicze » Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnien...
Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnien... - Józef Krzysztof Gierowski

Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnien...

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-4920-6
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 502
Rozmiar pliku: 64,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 129,00 zł
Nasza cena: 129,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Józef Krzysztof Gierowski w formacie PDF Pozostałe formaty:


Prezentowana książka dotyczy problematyki niepoczytalnościart. 31 KK oraz środków zabezpieczających – 94, 95 i 95a KK. Autorzy przedstawiają zagadnienia w oparciu o problemy z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej. Wychodząc od wstępnego przedstawienia relacji między karami i środkami karnymi a środkami zabezpieczającymi, a także ogólnych zagadnień psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej w związku z medycznym postępowaniem psychiatrycznym, w tym w szczególności postępowaniem przymusowym, w zasadniczej części książki przeanalizowano zagadnienia poczytalności, poczytalności ograniczonej i niepoczytalności. Rozważania dotyczą zagadnień prawnych, przede wszystkim problematyki niepoczytalności i psychiatrycznych środków zabezpieczających z punktu widzenia ostatnich osiągnięć psychiatrii, psychologii i seksuologii, także w świetle najnowszej literatury przedmiotu.

W monografii znalazły miejsce również zagadnienia procesowe. Intencją autorów było przygotowanie książki  zarówno dla prawników posiadających wiedzę w zakresie podstaw psychiatrii i psychologii, dla psychiatrów i psychologów podejmujących trud opiniowania  na potrzeby  postępowania karnego i specjalizacji w zakresie psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej jak również dla osób początkujących,  nieobeznanych ze skomplikowanąterminologią omawianej tematyki.