Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Zachowek w polskim prawie spadkowym - Paweł Księżak

Zachowek w polskim prawie spadkowym

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-256-1
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 506
Rozmiar pliku: 3,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
149,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Pierwsze wydanie publikacji zostało wyróżnione w „Konkursie na książkę prawniczą najbardziej przydatną dla praktyki wymiaru sprawiedliwości” wydaną w 2010 roku.
Zachowek w polskim prawie spadkowym stanowi pierwsze w polskiej literaturze całościowe opracowanie ważnej i niełatwej problematyki zachowku. Autor omawia nie tylko dotychczasowy dorobek orzecznictwa i nauki, ale także - korzystając z badań komparatystycznych - wskazuje rozwiązania innych problemów wyłaniających się na tym tle. Szczegółowo omówione zostały m.in.: miejsce zachowku w prawie spadkowym (w tym relacja do innych instytucji chroniących osoby najbliższe spadkodawcy), krąg osób uprawnionych do zachowku, wydziedziczenie, obliczanie zachowku (w tym doliczanie zapisów windykacyjnych, darowizn i innych przysporzeń), odpowiedzialność za zachowek i przedawnienie roszczeń wynikających z prawa do zachowku.
Opracowanie, napisane jasnym i przystępnym językiem, będzie niezbędną pomocą dla wszystkich osób zajmujących się prawem spadkowym.
W wydaniu 2 uwzględnione zostały zmiany wynikające z wprowadzenia do polskiego prawa spadkowego zapisu windykacyjnego oraz najnowsze orzecznictwo i literaturę prawniczą. 
Dr hab. Paweł Księżak jest profesorem w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Łódzkiego, radcą prawnym, członkiem zespołu problemowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego powołanego do opracowania przepisów nowego Kodeksu cywilnego w zakresie prawa spadkowego, autorem wielu publikacji naukowych. Specjalizuje się w prawie spadkowym i rzeczowym, zagadnieniach ochrony dóbr osobistych i bezpodstawnego wzbogacenia.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »