Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego Tom IV Aspekt praktyczny
Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego Tom IV Aspekt praktyczny - Tomasz Zackiewicz

Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego Tom IV Aspekt praktyczny

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-036-4
Język: Polski
Data wydania: 11 marca 2013
Liczba stron: 303
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 9,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Tomasz Zackiewicz w formacie MOBI Pozostałe formaty:Seria „Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego” to najpełniejsze ujęcie wojskowości Stefana Batorego na polskim rynku, oparte na szerokiej bazie źródłowej i z bogatym zestawem literatury, w tym obcojęzycznej. Są to materiały, które powstały przy pisaniu pracy doktorskiej Autora - Tomasza Zackiewicza na ten temat.

Jest to doskonała pozycja dla wszystkich miłośników staropolskiej sztuki wojennej. Pisząc ten cykl książek Autor starał się zawrzeć naukową myśl w wydaniu przystępnym dla każdego.

Ten tom dotyczy wojskowości Stefana Batorego w ujęciu praktycznym. Tutaj Autor skupia się na konkretnych działaniach wojennych polskiego króla. I porusza nie tylko sprawy konfliktu z miastem Gdańsk i wojną z carem Iwanem Groźnym, ale m.in. odnosi się do przygotowań do wojny z Turcją, które to przerwała śmierć Batorego.